• INTER CLINIC Praha - tel: 732 300 900
  • MEDICOM Clinic - tel: 800 254 642

Charme - Přenos tuku

Každý svého těla strůjcem

A taky se dá říct Každý svého tuku strůjcem. Nemyslím to ironicky, víme dobře, že to tak zkrátka je.

Když nezřízeně hodujeme a lenošíme, tuk se nám ukládá v tukových buňkách tam, kde si umane, a někde jsme pak tukovými polštářky vystláni tak akorát (a dokonce dělají naši postavu hezčí), a jinde až nepříjemně moc... (muži to poznají, když po zimě nedopnou kalhoty, a ženy když se jim úzká sukně, jednu dvě sezóny opomíjená, jednoho rána promění ve svírající podvazkový pás...). Homo sapiens se dokázal dostat na Měsíc, a znělo by neuvěřitelně, kdyby se historií lidstva táhlo potupné přiznání, že s tukem na svém těle si ale bohužel neporadil. Nejdřív jsme si dokázali pomoci liposukcí a posléze jsme přišli i na to, jak ubrat tukových buněk z míst, kde nedělají dobrotu, a přenést je tam, kde poslouží. Běžně se téhle operaci říká fatgrafting, už méně lipotransfer, ale jde o totéž. Plastický chirurg MUDr. Josef Kulhánek, MBA absolvoval školení u Sydney R. Colemana, M.D., celosvětového guru dobře fungujících metod přenášení tukových buněk, a proto jsme požádali právě jeho, aby nám fatgrafting přiblížil do „poslední přenesené buňky“.

Pokračovat ve čtení

Rhinoplastika – operace nosu

Rhinoplastika je korektivní operace nosu. Podle typu nosu a přání pacienta jde o operaci měkkých částí anebo o operaci kostěné části nosu. Operuje se v celkové anestezii, délka zákroku je 1-2 hod podle náročnosti nálezu. Po operaci se na nose nosí malá dlažka 14 dní.

Pokračovat ve čtení

Otoplastika - operace uší

Odstávající ušní boltce představují poměrně častý estetický problém. Operace je jediná metoda, která dokáže vyřešit podstatu problému a to zmenšit úhel mezi ušním boltcem a hlavou. Zákrok se provádí u malých dětí nejlépe ve věku 6-10 let. Když jste nebyli operováni jako dítě a po operaci toužíte, nic se neděje, nikdy není pozdě. Cílem operace je symetrie obou uší a zmírnění jejich odstávání od hlavy. Nejlepší výsledky jsou dosaženy v dětském věku, protože dětská chrupavka je jemnější a poddajnější. Krásný výsledek je však možné dosáhnout i ve vyšším věku. Základem je návrat Vašeho sebevědomí a spokojenosti.

Pokračovat ve čtení

Gynekomastie - operace prsů u mužů

Gynekomastie je nezhoubné zduření mužských prsních žláz. Zvětšení je způsobeno zvýšenou hladinou estrogenů po dobu normálního fyziologického vývoje. K zvětšení prsní žlázy může dojít i v souvislosti s používáním steroidních anabolik anebo antihypertenziv – léků na vysoký krevní tlak. Někdy se jedná jen o zmnožení tukové tkáně – pseudogynekomastii.

Pokračovat ve čtení

Facelift - operace obličeje

Facelift je plastická operace obličeje. Zákrok výrazně odečte léta z Vašeho vzhledu. Je potřeba připomenout, že 100% vyhlazení vrásek není možné. Kůže ztrácí s věkem elasticitu a tvorba vrásek je přirozeným procesem, který nelze úplně zastavit. Faceliftem je zvednuta dolní třetina obličeje. Když si to vyžadujete, je vhodné zákrok doplnit plastikou očních víček, popřípadě aplikací botoxu k vyhlazení vrásek na čele.

Pokračovat ve čtení

Blefaroplastika - operace očních víček

Oční víčka jsou velmi markantní částí obličeje. Proces biologického stárnutí je na víčkách dobře viditelný. Příčina estetických problémů je nadbytek kůže a vrásky, což v konečném důsledku působí jako unavený vzhled. Problematika se může týkat i mladých lidí mající k danému stavu predispozici. Další příčinou unaveného vzhledu mohou být i tuková tělíska nacházející se v oblasti víček.

Pokračovat ve čtení

Operace prsou - augmentace

Zvětšení prsou, velmi oblíbený a vhodný zákrok pro pacientky s menším poprsím. Operace se vykonává v celkové anestezii. Při zákroku jsou pacientce zvětšeny prsa pomocí silikonových implantátů. Velikost a představy pacientka konzultuje s lékařem. Nadměrná velikost prsů může zatěžovat páteř, proto se na rozhodování velikosti implantátu podílí i lékař, nikoliv pacientka sama.

Pokračovat ve čtení

Tumescentní liposukce

Liposukce je způsob odsání nadbytečného množství tuků. Tumescentní liposukce je obvykle vykonávána u pacientů, kteří vyžadují jen lokální anestezii. Zákrok trvá déle než klasická liposukce, maximálně však 3 hodiny. Protože roztok, který je použit obsahuje kromě fyziologického (solného) roztoku a adrenalinu (způsobující stáhnutí cév) i určité množství znecitlivující látky - anestetika (obvykle lidocainu), další anestezie není nutná.

Pokračovat ve čtení

Intimní operace - labioplastika

U některých žen se v průběhu dospívání vlivem růstových a pohlavních hormonů vyvinou nadměrně velké, anebo asymetrické malé pysky ohanbí, které jsou následně vystavované chronickému mechanickému dráždění a nadměrnému vysychání. Přítomnost početných erozí a trhlin na malých pyscích je často kombinovaná s jejich zánětem, nejčastěji bakteriálního nebo plísňového původu, co vede k opakovaným infekcím, bolestivosti a celkovému diskomfortu. To však mnohokrát není jediný důvod, proč jsou ženy ochotné podstoupit operační korekci malých pysků – labioplastiku. Za plastickým chirurgem přicházejí i s estetickým problémem, který sice není viditelný v každodenním životě, ale za dveřmi ložnice může vadit.

Pokračovat ve čtení

Abdominoplastika - operace břicha

Abdominoplastika je operace převisu břišní stěny. Jde o výkon, kterým se odstraňuje nadbytek kůže a tuků z oblasti břicha. Podle potřeby je možné i zpevnění svalstva břišní stěny. Tato plastická operace je vyhledávaná zejména pacientkami, po několika porodech a také lidmi, kteří zhubli větší množství kilogramů, a jejich tkáně po procesu hubnutí ochably nebo ztratily pružnost. Pozor! Abdominoplastika není léčba obezity.

Pokračovat ve čtení

Rád s Vámi budu konzultovat Váš estetický problém. Napište mi.

Search