• INTER CLINIC Praha - tel: 732 300 900
  • MEDICOM Clinic - tel: 800 254 642

Intimní operace - labioplastika

U některých žen se v průběhu dospívání vlivem růstových a pohlavních hormonů vyvinou nadměrně velké, anebo asymetrické malé pysky ohanbí, které jsou následně vystavované chronickému mechanickému dráždění a nadměrnému vysychání. Přítomnost početných erozí a trhlin na malých pyscích je často kombinovaná s jejich zánětem, nejčastěji bakteriálního nebo plísňového původu, co vede k opakovaným infekcím, bolestivosti a celkovému diskomfortu. To však mnohokrát není jediný důvod, proč jsou ženy ochotné podstoupit operační korekci malých pysků – labioplastiku. Za plastickým chirurgem přicházejí i s estetickým problémem, který sice není viditelný v každodenním životě, ale za dveřmi ložnice může vadit.

Předoperační vyšetření

Na kůži operované oblasti a na sliznici nesmí být jakýkoliv projev zánětlivého onemocnění. Pro možnost zvýšeného krvácení je pacientům doporučeno neužívat 3 týdny před operací léky, které obsahují kyselinu acetylsalicylovou (např. acylpyrin, aspirin, anopyrin). Co se menstruačního cyklu týče, zákrok se vykonává po menstruaci. Od porodu je možné operovat až po 6 měsících.

Operační zákrok obvykle probíhá v celkové anestezii. Před celkovou anestezií je potřeba absolvovat sled předoperačních vyšetření u Vašeho praktického lékaře, případně u lékaře na klinice plastické chirurgie. Patří sem vyšetření moči, krve, tlaku, EKG případně další vyšetření. Na základě Vašich výsledků je Vám přizpůsobena anestezie a lékaři jsou si jisti Vaším dobrým zdravotním stavem.

Průběh zákroku

Existuje víc technik labioplastiky. Cílem operace je zmenšit malé stydké pysky tak aby byly zakryty velkýma. Tkáň malých pysků se chirurgicky redukuje, čím se dosáhne požadovaný výsledek.

Rekonvalescence

Na klinice zůstáváte 24 hodin po operaci. V operované oblasti můžete pociťovat diskomfort, nikoliv bolest. Otok není neobvyklý. Ustupuje postupně po 14 dnech od operace. Mírný otok zcela vymizí po 6 týdnech. Po operaci je vhodné se mít několikrát denně gely pro dámskou intimní hygienu. Místa se dobře hojí, když je operovaná oblast na volno, tedy není omezována spodním prádlem. Pooperačně chodíte na kontroly k Vašemu operatérovi, aby se ujistil, zda hojení probíhá v pořádku.

První viditelné výsledky

Výsledky jsou viditelné po ústupu otoků. Nejlépe po 14 dnech.

Rád s Vámi budu konzultovat Váš estetický problém. Napište mi.

Search