• INTER CLINIC Praha - tel: 732 300 900
  • MEDICOM Clinic - tel: 800 254 642

Gynekomastie - operace prsů u mužů

Gynekomastie je nezhoubné zduření mužských prsních žláz. Zvětšení je způsobeno zvýšenou hladinou estrogenů po dobu normálního fyziologického vývoje. K zvětšení prsní žlázy může dojít i v souvislosti s používáním steroidních anabolik anebo antihypertenziv – léků na vysoký krevní tlak. Někdy se jedná jen o zmnožení tukové tkáně – pseudogynekomastii.

Předoperační vyšetření

Operace probíhá v celkové anestezii, proto je nutné absolvovat předoperační vyšetření u Vašeho obvodního lékaře anebo přímo na klinice plastické chirurgie. Vyšetření jsou zcela základní, konkrétně odběr krve, vyšetření moči, poslechová a pohmatová vyšetření a EKG. Anesteziolog, lékař, který Vás bude uspávat Vám na základě Vašich výsledků a anesteziologického vyšetření nastaví medikaci pomocí, které budete uspání. Hrudník musí být před operací vyholen, bude tak provedeno na klinice, těsně před operací.

Postup zákroku

U menších gynekomastií je řez veden v dolní části na hranici mezi prsním dvorcem a vlastní kůži prsu. Výhodou je pak neviditelná jizva. Prsní žláza se odstraňuje celá, kromě malé části pod prsní bradavkou aby se dvorec následně nepropadl, z čeho může pramenit malé riziko recidivy. Pseudogynekomastie se koriguje pomocí liposukce hrudní oblasti. U rozsáhlejší gynekomastie se volí postup, při kterém je veden cirkulární řez kolem celého dvorce a následně, jsou odstraněny přebytečné tkáně.

Rekonvalescence

Modřiny a otok, nejsou neobvyklé. Většinou se ztrácí do 14 dní. Hospitalizace na klinice trvá následující dva dny po operaci. Drény odsávající přebytečnou tekutinu jsou odstraněny druhý pooperační den. Nošení elastických kompresivních obvazů je součástí pooperačního období. Svlékají se definitivně až po 4 týdnech. Poté je možné vykonávat i zvýšenou fyzickou námahu.

První viditelné výsledky

Viditelné výsledky se dostaví po konečném odstranění obvazů, po 4 týdnech. Prsa jsou menší, neprominují a mají mužský, požadovaný tvar.

Rád s Vámi budu konzultovat Váš estetický problém. Napište mi.

Search