• INTER CLINIC Praha - tel: 732 300 900
  • MEDICOM Clinic - tel: 800 254 642

Operace prsou - augmentace

Zvětšení prsou, velmi oblíbený a vhodný zákrok pro pacientky s menším poprsím. Operace se vykonává v celkové anestezii. Při zákroku jsou pacientce zvětšeny prsa pomocí silikonových implantátů. Velikost a představy pacientka konzultuje s lékařem. Nadměrná velikost prsů může zatěžovat páteř, proto se na rozhodování velikosti implantátu podílí i lékař, nikoliv pacientka sama.

Předoperační vyšetření

Před operací je nutné absolvovat předoperační vyšetření, kterým si Váš anesteziolog a operatér ověří, zdali Váš organizmus požadovaný zákrok zvládne. Jednotlivá vyšetření můžete absolvovat u Vašeho obvodního lékaře a internisty nebo i na klinice plastické chirurgie. Tato vyšetření zahrnují vyšetření krve a moči. Dále EKG, poslech plic, pohmatová vyšetření případně další dle doporučení lékaře. Každá klinika plastické chirurgie má vlastního anesteziologa, který s Vámi před operací projde několik otázek ohledně Vašeho zdravotního stavu a ještě jednou Vám vysvětlí, co celková anestezie obnáší. Je nutné absolvovat vyšetření prsou ultrazvukem. V případě nutnosti se doplní i mamografie. Pacientka by měla operaci podstoupit na konci menstruačního cyklu, kdy tkáně nejméně zadržují vodu a jsou také nejméně prokrvené.

Průběh zákroku

Silikonový implantát je možné uložit na povrch prsního svalu, to znamená pod mléčnou žlázu anebo pod prsní sval. Rozhodnutí o uložení implantátu učiní lékař na základě dosavadních zkušeností a anatomických proporcí pacientky. Existují tři nejčastější operační přístupy. První, řez je veden na rozhraní dvou typů kůže tj. mezi kůži prsu a pigmentovanou kůži prsního dvorce. Jizva v této oblasti je minimálně viditelná. Druhý, řez je umístěn v podprsní rýze. Délka řezu je obvykle 4-5 centimetrů. Jizva je tak umístěna v ohybu a je téměř neviditelná. Třetí přístup se provádí z podpaží. Výhodou je zcela neviditelná jizva. Nejčastěji využívaným přístupem je z podprsní rýhy. Celý zákrok trvá přibližně 60 až 90 minut.

Rekonvalescence

Při operaci dostanete speciální modelační podprsenku a modelační pás. Pás brání pohybu implantátů nahoru, podprsenka naopak. Po operaci jsou Vám zavedeny drény, hadičky, které odsávají sekret, případně krev tvořící se ve zvýšené míře. Drény se ponechávají do doby, kdy sekrece klesne pod určitý objem. Vzhledem k tomu, že se drény ošetřují, je vhodné zůstat do odstranění drénů na klinice.

První viditelné výsledky

Přibližná doba pracovní neschopnosti je asi 14 dní. Nošení prsní modelace je individuální, většinou 4-6 týdnů. Modelace se nejdříve odkládá na pár hodin, pak se v ní jenom spí. Viditelné výsledky jsou již po 3 týdnech.

Zmenšení prsou s modelací jako řešení bolestí zad

Výběr správné velikosti implantátu = přirozená prsa

Rád s Vámi budu konzultovat Váš estetický problém. Napište mi.

Search