• INTER CLINIC Praha - tel: 732 300 900
  • MEDICOM Clinic - tel: 800 254 642

Facelift - operace obličeje

Facelift je plastická operace obličeje. Zákrok výrazně odečte léta z Vašeho vzhledu. Je potřeba připomenout, že 100% vyhlazení vrásek není možné. Kůže ztrácí s věkem elasticitu a tvorba vrásek je přirozeným procesem, který nelze úplně zastavit. Faceliftem je zvednuta dolní třetina obličeje. Když si to vyžadujete, je vhodné zákrok doplnit plastikou očních víček, popřípadě aplikací botoxu k vyhlazení vrásek na čele.

Předoperační vyšetření

Facelift je zákrok u kterého je použita kombinace celkové a lokální anestezie. Před operací je nutné absolvovat předoperační vyšetření, kterým si Váš anesteziolog a operatér ověří, jestli zvládne Váš organizmus požadovaný zákrok. Jednotlivá vyšetření můžete absolvovat u Vašeho obvodního lékaře a internisty nebo i na klinice plastické chirurgie. Tato vyšetření zahrnují vyšetření krve a moči. Dále EKG, poslech plic, pohmatová vyšetření, případně další dle doporučení lékaře. Každá klinika plastické chirurgie má vlastního anesteziologa, který s Vámi před operací projde několik otázek ohledně Vašeho zdravotního stavu a ještě jednou Vám vysvětlí, co celková anestezie obnáší. Důležitý je také stav vaší kůže. Nesmí se na něm nacházet akné, nebo jiná hnisavá ložiska.

Průběh zákroku

Délka zákroku se pohybuje od 90 až 150 minut. Podstatou je vedení počátečního řezu kolem ušních boltců až do vlasové části šíje. Další krok, proniknutí do podkožní vrstvy, kam se dostaneme na plošný sval na krku. Sval je vytažen směrem nahoru a upevněn stehy. Chirurgicky jsou odstraněny ložiska tuku a nadbytečná kůže. Obličej pak po operaci vypadá hladší, hubenější a vypnutý. Na závěr se zašijí operační rány a přiloží kompresní obvaz.

Rekonvalescence

Pooperační pobyt si vyžaduje jeden až dva dny na klinice. Druhý den od operace je proveden převaz. Následně po převazu jste propuštěn/a domů. Na další převazy a kontroly se dochází. Absolvujete je v intervalech 3-5 dnů. Obvaz je odstraněn třetí den. Po operaci se vytvoří otok obličeje, který je nejrozsáhlejší třetí až čtvrtý den. Otoky, modřiny a podlitiny, které nejsou výjimkou, lze zmírnit přikládáním studených obkladů. Stehy jsou obvykle odstraněné 12-14 pooperační den.

První viditelné výsledky

První pozorovatelné výsledky se zřetelněji dostaví dva týdny po operaci.

Rád s Vámi budu konzultovat Váš estetický problém. Napište mi.

Search