• INTER CLINIC Praha - tel: 732 300 900
  • MEDICOM Clinic - tel: 800 254 642

Blefaroplastika - operace očních víček

Oční víčka jsou velmi markantní částí obličeje. Proces biologického stárnutí je na víčkách dobře viditelný. Příčina estetických problémů je nadbytek kůže a vrásky, což v konečném důsledku působí jako unavený vzhled. Problematika se může týkat i mladých lidí mající k danému stavu predispozici. Další příčinou unaveného vzhledu mohou být i tuková tělíska nacházející se v oblasti víček.

Předoperační vyšetření

Operace si nevyžaduje žádná předoperační vyšetření. U starších pacientů je vhodné vyšetření krevního obrazu a krevní srážlivosti. Konzultace s plastickým chirurgem je však samozřejmostí. Den před operací nepoužívejte žádný krém ani make-up. V den operace je potřeba kůži dobře odmastit.

Průběh zákroku

Operace se plánuje vždy individuálně podle stavu víček. Celý proces probíhá v lokální anestezii. To znamená, že necítíte oblast kolem očí a po dobu zákroku můžete komunikovat s operatérem. Řezy na horním i dolním víčku jsou vedeny v přirozených kožních rýhách. Po operaci jsou téměř neznatelné.

Rekonvalescence

Pooperačně se musí počítat s modřinkami a otoky v okolí očí, které do týdne ustupují. Stehy se odstraňují 5-7 den od operace. Na zmírnění příznaků se doporučuje přikládat ledové obklady 12 hodin po operaci a do spojivkového vaku aplikovat oční kapky.

První viditelné výsledky

Výsledky jsou viditelné po vymizení mírného otoku, teda po třech týdnech až měsíci.

Rád s Vámi budu konzultovat Váš estetický problém. Napište mi.

Search