• INTER CLINIC Praha - tel: 732 300 900
  • MEDICOM Clinic - tel: 800 254 642

Otoplastika - operace uší

Odstávající ušní boltce představují poměrně častý estetický problém. Operace je jediná metoda, která dokáže vyřešit podstatu problému a to zmenšit úhel mezi ušním boltcem a hlavou. Zákrok se provádí u malých dětí nejlépe ve věku 6-10 let. Když jste nebyli operováni jako dítě a po operaci toužíte, nic se neděje, nikdy není pozdě. Cílem operace je symetrie obou uší a zmírnění jejich odstávání od hlavy. Nejlepší výsledky jsou dosaženy v dětském věku, protože dětská chrupavka je jemnější a poddajnější. Krásný výsledek je však možné dosáhnout i ve vyšším věku. Základem je návrat Vašeho sebevědomí a spokojenosti.

Předoperační vyšetření

Operaci je možné vykonat v rámci jednodenní chirurgie s použitím lokálního znecitlivění, které lze doplnit i sedativy. Případně, po doporučení operatéra lze zákrok provést i v celkové anestezii. Co se týče celkové anestezie, je předem nutné absolvovat předoperační vyšetření u Vašeho praktického lékaře anebo na klinice plastické chirurgie. Předoperační příprava před lokální anestezií není nutná. Je vhodné, abyste si den před operací umyli vlasy. Fixační materiál se nosí týden, což vám pak mytý vlasů neumožní.

Průběh zákroku

Operace trvá přibližně hodinu. Smyslem celé operace je úprava koncho-skafického úhlu. V překladu to znamená, že dvě části chrupavek, z kterých se ucho skládá, se postaví do jedné roviny. Operační přístup je ze zadní strany boltce. Jizvy tedy není vidět.

Rekonvalescence

Po operaci v místním znecitlivění pacient odchází ihned po zákroku domů. Pokud je zákrok absolvován v celkové anestezii, pacient je ponechán na klinice jeden den. Pro oba případy platí: převaz druhý den po operaci, klidový režim na zádech tak, aby hlava byla ve vyšší pozici. Děti po operaci bolesti nehlásí, u dospělých je to však jiné. Bolesti mohou trvat pár dní, každopádně, je lze tlumit léky proti bolesti. Po týdnu se sundávají obvazy. Další 3-4 týdny se nosí fixační čelenka. Čelenku lze sundat a umýt si vlasy. Stehy ze vstřebatelného materiálu vypadnou samy. Plná fyzická aktivita je možná po 4 týdnech od operace.

První viditelné výsledky

Výsledky můžete pozorovat po sundání obvazů, naplno si je užijete až od 4. pooperačního týdne.

Rád s Vámi budu konzultovat Váš estetický problém. Napište mi.

Search